אודות


בית הספר 'אמנות הלידה' הוקם בשנת 2007 על-ידי רותי קרני הורוביץ כיוזמה חדשנית המביאה לידי ביטוי את תפיסתה הייחודית באשר להכשרת נשות מקצוע מסביב ללידה.

רותי קרני הורוביץ היא מדריכה להכנה ללידה ומנהלת אתרי האינטרנט 'אמנות הלידה' ו'דולות - אמנות התמיכה בלידה', ומחברת הספר ותקליטור ההרפיות בדמיון מודרך 'אמנות הלידה' והספר 'הצעד הבא'.

כתיאורטיקנית של לידה, המחברת מאמרים המהווים עמוד תווך בתפיסת הלידה בת זמננו, ומנהלת את 'פורום לידה' מהווה קרני הורוביץ צומת ראשית של ידע ועיצוב דעת קהל עבור יולדות ונשות מקצוע כאחת מזה כעשור. בוגרת המרכז הישראלי לחינוך ללידה ובעלת נסיון עשיר בהכנה ללידה, בחינוך ללידה, ובפעילות ציבורית למען חופש הבחירה בלידה בישראל.

בין השאר נמנית עם מייסדות תנועת נשים קוראות ללדת, למען חופש הבחירה בלידה בישראל, וכן יזמה והקימה את ארגון הגג של מקצועות הליווי וההדרכה הסב-לידתיים בישראל במסגרתו יזמה והפיקה את 'יום הדולה', ואת פרויקט 'אני דולה גאה' שכחלק ממנו מחלק הארגון תגי שם מקצועיים לדולות, את מבחן הסף הארצי לדולות ואת הרפורמה בשמות המקצוע של הדולות שייכנסו לתוקף ב1.1.12. רותי קרני הורוביץ היא הפעילה הישראלית הבולטת למען הסדרה, הכרה ורגולציה של מקצועות הליווי וההדרכה בלידה, והיא מכשירה את יחידת העילית של הדולות והמדריכות להכנה ללידה בישראל.בנוסף נבחרו ביה"ס אמנות הלידה על ידי ארגון CAPPA הגדול בעולם לחינוך ללידה כפקולטה הישראלית שלו, ורותי קרני הורוביץ כדירקטור CAPPA Israel.

קרני הורוביץ היא הוגת השיטה להכשרת דולות ומדריכות להכנה ללידה בשנה אחת, ומפתחת הסילבוס ותכנית הלימודים הראשונה בעולם ללימודי לידה.

הידע המעשי והתיאורטי חברו בבית הספר אמנות הלידה אותו מנהלת קרני הורוביץ למניע האידיאולוגי החזק לשינוי פני הלידה ולהטבת מצבם של יולדות וילודים בישראל. ביה"ס שהקימה הוא נדבך חשוב בדרך הארוכה של חינוך ללידה טובה יותר, עידוד ההנקה, העצמת יולדות וילודים והגברת חופש הבחירה בלידה בישראל.

לצדה, עומדות נשות המקצוע המובילות בישראל, המרכזות את הקורסים השונים שביה"ס מציע ועוד אנשי מקצוע בכירים מחזית תחום הלידה בישראל: רופאים, מיילדות בית, ראשי חוגים במוסדות להשכלה גבוהה ועוד המשמשים מרצים אורחים בקורסים, הבנויים על מיקור חוץ מוכוון מצוינות.

הקורס המשולב של בית הספר אמנות הלידה להכשרת מדריכות להכנה ללידה ודולות פותח מתוך התפיסה שההפרדה בין שני המקצועות שוברת את הרצף הטבעי המתבקש בליווי אמהות החל מן הריון דרך הלידה ולאחריה, ומן ההכרה בכך שמקצוע הדולה מייצג את המומחית החדשה בלידה ה'בולעת' לתוכה מקצועות מסורתיים דוגמת המדריכה להכנה ללידה.

המומחיות בלידה שמטופחות בבית הספר אמנות הלידה הן בעלות קשת עצומה של מסוגלויות מקצועיות ובינאישיות, המהווים את הבסיס הטוב ביותר לליווי סב-לידתי מצטיין.
הירשמו ליום הפתוח שלנו ונשמח להכיר! 052-8374237

דואר אלקטרוני *
שם
טלפון
שעות התקשרות מועדפות?